موضوعات
 • آموزش
 • CTC
 • IFM
 • Nuovafima
 • SCHNEIDER
 • SMC
 • مقاله
 • Linde
 • پرینترهای صنعتی
 • پیوندها
  برچسب ها

  اگر شما بصورت منظم بارکد و لیبل چاپ می کنید، احتمالا از یک پرینتر حرارتی استفاده خواهید نمود (به جای انواع پرینترهای لیزری، جوهر افشان یا ماتریس نقطه ای که برای چاپ با کیفیت بالا بهینه سازی نشده اند).

  پرینترهای حرارتی مانند لیبل پرینترها که برای تولید بارکد های واضح و با کیفیت بالا طراحی شده اند، از یکی از این دو نوع تکنولوژی چاپ استفاده می کنند: حرارت مستقیم یا انتقال حرارتاگر شما بصورت منظم بارکد و لیبل چاپ می کنید، احتمالا از یک پرینتر حرارتی استفاده خواهید نمود (به جای انواع پرینترهای لیزری، جوهر افشان یا ماتریس نقطه ای که برای چاپ با کیفیت بالا بهینه سازی نشده اند).

  پرینترهای حرارتی مانند لیبل پرینترها که برای تولید بارکد های واضح و با کیفیت بالا طراحی شده اند، از یکی از این دو نوع تکنولوژی چاپ استفاده می کنند: حرارت مستقیم یا انتقال حرارت

  اگرچه از هر دو روش چاپ برای تولید بارکد استفاده می شود، اما بین آنها و لیبل هایی که باید با آنها کار شود تفاوت زیادی وجود دارد

  یک پرینتر حرارتی شامل این اجزای اصلی است:

  • هد حرارتی: ایجاد حرارت کرده و بر روی کاغذ چاپ می زند.
  • پلاتن: یک رول کشنده که کاغذ را به داخل می کشد.
  • فنر: فشار کافی را برای هد حرارتی تامین می کند، باعث برقراری تماس آن با کاغذ حساس به حرارت می شود.
  • بردهای کنترل کننده: برای کنترل مکانیسم.

  پرینترهای حرارت مستقیم نیاز به کاغذی دارند که برای استفاده با این فناوری طراحی شده اند. این کاغذ دارای پوششی است که با فرآیند گرما واکنش نشان می دهد برای ایجاد پرینت، کاغذ حساس به حرارت بین هد حرارتی و پلاتن گذاشته می شود. پرینتر یک جریان الکتریکی را به المنت های حرارتی هد حرارتی می فرستد، که ایجاد حرارت می کند. حرارت، لایه رنگی حساس به حرارت کاغذ حساس به حرارت را فعال می سازد، که موقع گرما تغییر رنگ می دهد، سپس چاپ تمام می شود.

   

   

  پرینترهای حرارتی صدور فیش در دو نوع تک رنگ (سیاه و سفید) و 2 رنگ در بازار موجود است که کارایی نوع 2 رنگ آن به علت عدم وجود کاغذ دو رنگ در بازار ایران مانند پرینتر های تک رنگ است.

  مزایای پرینتر های حرارتی :

  عمر طولانی و عدم نیاز به سرویس مداوم و شارژ :

  این پرینتر ها نیازی به شارژ ندارند و سال ها بدون نیاز به هیچ گونه سرویسی کار می کنند.

  سرعت بالا در چاپ :

  سرعت صدور فیش یکی از عوامل مهم در جلب رضایت مشتری و بالا بردن راندمان کاری می باشد که این پرینترها با سرعت بسیا بالای خود به شما در رسیدن به این مهم کمک می کنند.

  هزینه پایین چاپ :

  پرینترهای فیش زن حرارتی نیاز به جوهر ندارند و در ضمن کاغذ مصرفی این پرینترها (رول حرارتی) بسیار ارزان می باشد.

  در صورت استفاده از این پرینترها هزینه نهایی هر قبض یا پرینت 15 سانتی تقریبا 1 تومان میباشد!

  کار در سکوت:

  هنگام کار چاپگر حرارتی صداهای ایجاد شده توسط چاپگرهای سوزنی و لیزری را نمی شنویم و از این حیث با آرامش محیط کار مواجه شویم.

  برطرف نمودن مشکل کمبود جا:

  این پرینتر نسبت به انواع لیزری و سوزنی بسیار حجم کمتری از فضا را اشغال کرده، لذا مشکل اشغال فضای میز کار را تا حدودی مرتفع می نماید.

  کاهش هزینه‌های جانبی :

  شاید برای خرید این پرینترها مبلغی بیش از پرینترهای دیگر هزینه کنید، ولی با توجه به کاهش هزینه‌های جانبی (کاغذ ارزان، عدم نیاز به شارژ جوهر و عدم نیاز به سرویس) بعد از چند ماه با توجه به صرفه جویی انجام شده هزینه خرید پرینتر به شما باز می گردد.

  این خصوصیات منحصر به فرد پرینتر های فیش زن حرارتی سبب شده که این پرینتر ها به طور گسترده در جاهایی مثل رستوران ها، دستگاه های خود پرداز بانک ها (ATM)، داروخانه ها، تاکسی سرویس ها و پیک های موتوری، دستگاه های نوبت دهی، سینماها، فروشگاه و... مورد استفاده گسترده قرار گیرد

   

  #پرینتر_موبایل #پرینتر_قابل_حمل #پرینتر_سیار #پرینتر_حرارتی #پرینتر_برایتک #پرینتر_براقتک #برایتک #حرارتی #چاپگر_حرارتی #چاپگر_موبایل #BRIGHTEK #Mobile_Printer #Thermal_printer