موضوعات
 • آموزش
 • CTC
 • IFM
 • Nuovafima
 • SCHNEIDER
 • SMC
 • مقاله
 • Linde
 • پرینترهای صنعتی
 • پیوندها
  برچسب ها

  نوآوری و کیفیت در صنعت بسته بندی

  سنسورهای مدرن برای  استفاده در دستگاه های بسته بندی سریع ، قابل اعتماد و دقیق هستند - از نظارت بر موقعیت ساده گرفته تا کنترل کیفی می توان از محصولات ifm  استفاده کرد.

  امروزه دستگاه های بسته بندی با توجه به نوع کارکرد و اندازه محصولات متفاوت هستند. علاوه بر بسته بندی اولیه ، بین کالاهای جامد و مایع در نحوه بسته بندی تفاوت وجود دارد. ifm با توجه به این تفاوتها سنسورهای مختلفی را برای این صنعت ارائه می کند.

   

  دستگاه های بسته بندی متحرک

  -تشخیص مواد بسته بندی:

  از سنسورهای اولتراسونیک برای بررسی قابل اعتماد فیلم های شفاف استفاده می شود. صرف نظر از مواد و رنگ ، آنها می توانند مقدار مواد بسته بندی موجود در مخزن را تشخیص دهند.

   

   

  -تشخیص علائم چاپ:

  علائم چاپ روی فیلم،گردش دستگاه را تعیین می کند. فرکانس سوئیچینگ سنسور علامت چاپ یا کنتراست، برای برش دقیق و بسته شدن کیسه ها تعیین کننده است.

   

   

  -چرخه و نظارت بر سرعت:

  چرخش دستگاه و سرعت آن با استفاده از انکودر کنترل می شوند. علاوه بر سیگنال های TTL و HTL ، انکودر می تواند اطلاعات را به صورت شمارنده یا RPM به PLC منتقل کند. پارامترها از طریق IO-Link تنظیم می شوند.

   

   

  -کنترل حلقه

  رول نواری(ورق) با کنترل حلقه ایستگاه پر کننده تغذیه می شود تنش فیلم با استفاده از سیستم غلتکی بررسی می شود. سنسور  لیزر  مقدار فاصله را به PLC منتقل می کند. دو سنسور القایی تمام فلزی موقعیت های انتهایی را تشخیص می دهند.

   

   

   

   

  -کنترل و نظارت بر پر شدن مخزن:

  LED   نشانگر وضعیت نقطه سوئیچ است. بنابراین ، مواد ، تغییر مواد و غیره مستقیماً در سنسور نمایش داده می شوند. بنابراین کاربر می تواند در صورت نیاز نقطه سوئیچ را کاملاً تنظیم کند.

   

   

  -موقعیت های پایان نوار آب بندی:

  سنسورهای الکترونیکی سیلندری MK یا سنسورهای استوانه ای نوع MR با تماس با ابتدا و انتها سیلندر ، موقعیت های انتهایی استوانه پنوماتیک را در نوار آب بندی تشخیص می دهند. این سیگنال ها سپس در PLC پردازش می شوند.

   

   

  -تشخیص موقعیت :

  سنسورهای فوتوالکتریک خانواده O6 با اطمینان می توانند کالاهای بسته بندی شده را تشخیص دهند. بسته به اندازه بسته بندی و اندازه سنسورهای فوتوالکتریک می توانند با استفاده از فیلتر قطبی سازی ، به عنوان سنسور پرتوی یا به عنوان سنسور بازتابی پراکنده با پس زمینه(رفلکتوری) استفاده شوند.

   

   

  ماشین آلات کارتن سازی

  همیشه مداومت در تولید محصولات با کیفیت نیازمند راه حل های نوآورانه می باشد.

  -سوئیچینگ بدون تماس بدون فشار مکانیکی

  سنسورهای لمسی با نزدیک شدن دست انسان،تغییر وضعیت را اعمال می کنند  و دخالت هایی مانند آب ، لایه های یخ یا اجسام خارجی را تا حد زیادی بی تاثیر می کنند. LED های سبز را می توان به طور جداگانه کنترل کرد و برای مثال برای نشان دادن وضعیت ماشین ها استفاده کرد.

   

   

  -تجهیزات هشدار دهنده
  برج های نوری برای نشان دادن وضعیت یا به عنوان دستگاه های هشدار دهنده در همه جا در کارخانه ها روی ماشین آلات ، نوار نقاله ها و تاسیسات استفاده می شوند.برج نوری را می توان با توجه به نیاز تنظیم کرد.

   

   

   

  -موقعیت یابی درست کالا

  سنسورهای نوری بازتابی تشخیص می دهند که کالا به درستی برای اعمال پروسه های بعدی بر روی روبات قرار گرفته باشند.

  محصولات این برنامه:

   

   

  -کنترل فشار در گریپر

  فشار در گیرنده های جذب کننده(گریپر) توسط سنسورهای خلاء PQ اندازه گیری می شود  و بررسی می شود که آیا خلاء کافی برای انجام یک عملیات گرفتن جسم راحت وجود دارد یا خیر. مقادیر را می توان به عنوان نقطه سوییچ از طریق IO-Link به PLC منتقل کرد.

   

   

   

  -تشخیص سطح در خط تولید کارتن

  از سنسورهای فوتوالکتریک نوع O7 برای تشخیص سطح در مخزن کارتن استفاده می شود. این سنسورها بدون خطا زمان پر کردن مجدد مخزن کارتن را اطلاع می دهند

   

   

  -کنترل بر کامل شدن سیکل کاری

  سنسور سه‌بعدی میزان پر شدن  بیش از حد و یا خالی ماندن بسته بندی را تشخیص می‌دهد. زمان استفاده از فن آوری پرواز ، آنالیز میزان صدا ، مسافت یا سطح را انجام می دهد و داده ها را به عنوان نقطه سوئیچ از طریق شبکه های صنعتی انتقال می دهد.

   

   

  -تشخیص مواد بسته بندی

  سنسورهای فوتوالکتریک خانواده O8 با اطمینان می توانند کالاهای بسته بندی شده را تشخیص دهند. این سنسور ها به لطف طراحی جمع و جوری که دارند تقریباً در همه جا قابل نصب هستند. پارامترهای سنسور و داده های تشخیصی از طریق رابط IO-Link منتقل می شوند.

   

   

  • در آموزش های بعدی در مورد سایر قطعات توضیح می دهیم

   

   

  #سنسورهای_IFM #سنسور_فشار #سنسور_دما #سنسور_موقعیت #سنسور_فرآیندی #سنسور_سطح #سنسور_شیب #سنسور_سرعت #سنسور_فلو #سنسور_ویبره #سنسور_القایی #سنسور_خازنی #سنسور_مغناطیسی #سنسور_اولتراسونیک