موضوعات
 • آموزش
 • CTC
 • IFM
 • Nuovafima
 • SCHNEIDER
 • SMC
 • مقاله
 • Linde
 • پرینترهای صنعتی
 • پیوندها
  برچسب ها

  فناوری اتوماسیون قابل اطمینان برای صنایع غذایی

  استفاده از فناوری در توليد محصولات غذايی باعث ايجاد فرآيند ثابت در چرخه توليد و کيفيت بهتر می گردد. در توليد نوشيدني حتی کوچک ترين ناخالصی ها باعث ایجاد  آسيب های بزرگ  می گردد ،در صنايعی مانند شيرينيجات ، لبنيات و يا در فرآوری گوشت نیز توقف تولید باعث ایجاد خرابی های گران قیمت می شود.

  فرآوری شیر

  شیر یکی از مهمترین غذاهای اصلی است. می توان آن را به بسیاری از محصولات مختلف مانند پنیر ، ماست ، بستنی یا شیر خشک پردازش کرد. 
  پردازش مطمئن برای دستیابی به محصول نهایی و  با کیفیت بالا ضروری است و درکیفیت و ایمنی مواد غذایی نقش تعیین کننده ای دارد. سنسورها عنصر مهمی از این فرایندها هستند ، به عنوان مثال هنگام جدا کردن ، همگن سازی یا پاستوریزه کردن شیر.

   

  مخزن

  در بسیاری از کاربردها در صنایع غذایی و آشامیدنی از مخازن استفاده می شود.
  یكی از مهمترین معیارهای در ارتباط مستقیم با غذا ، نصب صحیح و بهداشتی است.
  ifm طیف گسترده ای از محصولات را برای این مهم ارائه می دهد.

   

   

   

  -تشخیص سطح یک مخزن

  سنسورهای فشار ifm سری PG ،PI یا PM سطح و همچنین فشار سیستم در مخازن را تشخیص می دهند.

   سنسور های سطح بهداشتی LMT با اطمینان سطح مخازن را کنترل میکنند.این سنسور با جنس بدنه باکیفیت مانند فولاد ضد زنگ با درجه خلوص بالا تمامی شرایط مورد نیاز مناطق بهداشتی را برآورده می کند. تنظیم پیش فرض LMT100 / LMT110 در انواع مختلف ، تنظیم را  حتی برای محصولات چسبناک و چسبنده مانند ماست ، غیر ضروری می کند. محصولات مرتبط:

   

   

  -اندازه گیری دما در یک مخزن

  برای اطمینان از کیفیت ثابت روند ، باید سنسورهای دما مورد استفاده در مخازن به طور مرتب کالیبره شوند. این پروسه وقت گیر و پر هزینه است.سنسورهای دما سری TAD  از دو عنصر حسگر مختلف استفاده می کنند که در طی فرآیند ، یکدیگر را رصد می کنند. اگر یک عنصر نتواند  تغییرات روند را رصد کند  ، می توان با عنصر اندازه گیری دوم (عملکرد پشتیبان) ادامه داد.محصولات مرتبط :

   

   

   

  -کنترل وضعیت دریچه های مخزن

  سنسورهای مورد استفاده در این بخش موقعیت دریچه های بدنه را تشخیص می دهند. این سنسور داری سه وضعیت سوئیچ برای وضعیت قرارگیری دریچه می باشد: دریچه باز ، دریچه بسته و هر موقعیت موقتی مانند دریچه درحال باز شدن.

  محصولات مرتبط:

   

   

  -کنترل درب مخازن

   با استفاده از سنسور القایی می توان نزدیکی درب استیل ضدزنگ مخزن را بدون تماس و بدون اشتباه تشخیص داد .
  این سنسور خرابی درب مخزن  ویا باز ماندن ان را تشخیص می دهد محصولات مورد استفاده در این قسمت :

   

   

  -فیدبک موقعیت دریچه های مخزن

  پر یا خالی بودن شیرهای گوناگون را بدون نیاز به باز کردن لوله ها و یا جا به جایی آنها تشخیص می دهد از آنجا که فرآیندهای تمیز کردن مکرر با شوک دما و مواد تمیز کننده تهاجمی در این مناطق وجود دارد ، بنابراین الزامات مربوط به سنسورهای مورد استفاده زیاد است.سنسورهای تمام فلزی  IFM از جنس استیل ضد زنگ با خلوص بالا و درجه حفاظت IP 69 K یک راه حل بهینه برای استفاده در این مناطق می باشند محصولات مرتبط:

   

  -کنترل موقعیت شیر ​​با شبکه  AS-i

  AS-Interface یک استاندارد مستقل از سازنده برای ارتباطات باینری فیلد است و جایگزین سیم کشی موازی مشترک است.
  از سیستم BUS برای اتصال محرکها و سنسورها استفاده می شود .محصولات مرتبط:

   

  -کنترل و نظارت شیرهای کنترلی بویلر با شبکه  AS-i

  در بالای بدنه مخزن آداپتور قرار می گیرد. موقعیت شیر ​​"باز" ​​و "بسته" با دکمه های آداپتور تنظیم می شود.
  این سنسور ها وضعیت "دریچه باز" ، "دریچه بسته" و هر موقعیت واسطه ای را  از طریق سوئیچینگ خروجی ها به کنترلر منتقل می کنند.نظارت بر افزایش دریچه های مخزن از طریق AS-I موجب صرفه جویی قابل توجهی در وقت و هزینه می شود. کانکتور M12 ، اتصال آسان به کابل AS-I را امکان پذیر می کند.

   

  ادامه مطالب در آموزشهای بعدی....

   

  #سنسورهای_IFM #سنسور_فشار #سنسور_دما #سنسور_موقعیت #سنسور_فرآیندی #سنسور_سطح #سنسور_شیب #سنسور_سرعت #سنسور_فلو #سنسور_ویبره #سنسور_القایی #سنسور_خازنی #سنسور_مغناطیسی #سنسور_اولتراسونیک