موضوعات
 • آموزش
 • CTC
 • IFM
 • Nuovafima
 • SCHNEIDER
 • SMC
 • مقاله
 • Linde
 • پرینترهای صنعتی
 • پیوندها
  برچسب ها

  پاستوریزه کردن

  در طی پاستوریزاسیون باکتری های ناخواسته شیر کشته می شوند. درجه حرارت مناسب در اینجا نقش تعیین کننده ای دارد.

   

   

  -اندازه گیری دما در پاستوریزر

  اولین فرستنده دمای بهداشتی با نمایشگر و IO-Link برای کاربردهای مواد غذایی

  فرستنده های دما سری TD با یک طرح بهداشتی کم حجم با آنالایزر یکپارچه و یک صفحه نمایش برای نمایش دما استفاده می شوند.دارای استاندارد IP 69K بالا و دارای یک محفظه فولادی ضد زنگ کاملاً جوش داده شده می باشند ، فرستنده ها به گونه ای طراحی شده اند که در کاربرد های سخت صنعتی مورد استفاده قرار گیرند .

   

  -اندازه گیری درجه حرارت اضافی برای افزایش قابلیت اطمینان فرایند

  برای جلوگیری از فاسد شدن شیر دمای صحیح نگهداری آن از اهمیت زیادی برخوردار است. کارکردهای خودکنترلی و تشخیصی فرستنده های دما از نوع TAD اطمینان حاصل می کنند که این روند همواره اجرا می شود.

   

  -نظارت بر فلو در پاستوریزر

  سنسور کنترل فلو بهداشتی سری SI6 برای نظارت بر فلو در پاستوریزرها استفاده می شود.به دلیل برخورداری از درجه حفاظت بالا IP 69K ، استحکام اسکلت فلزی از جنس استنلس استیل حتی در محیط های سخت امنیت بسیار بالایی را ایجاد می کند. تنظیم جریان و نقاط سوئیچ به سادگی و با فشار دادن یک دکمه انجام می شود. همچنین دارای  چراغ LED چند رنگ برای نمایش جریان و نقاط سوئیچ می باشد. قفل شدن الکترونیکی تنظیمات ایمنی بیشتری را فراهم می کند. سنسور فلو برای دمای متوسط ​​تا 120 درجه سانتیگراد مناسب است. به لطف تنوع زیاد آنالایزر فرآیند ، سنسورهای فلو به راحتی می توانند تقریباً در هر برنامه ای یکپارچه شوند.

   

  جداکننده

  از جداکننده در لبنیات برای جداسازی چربی و اشیای جامد از شیر استفاده می شود . ifm  سنسورهای مختلفی از حسگر فشار و دما گرفته تا سیستم های تشخیص لرزش برای نظارت بر جداکننده ها ارائه می دهد .

   

  -اندازه گیری دما

  با استفاده از دو اتصال استاندارد M12 ، پیچیدگی نصب پلاگین دما TP به نسبت یک فرستنده ریلی مشترک  DIN به حداقل کاهش می یابد. علاوه بر این ، منابع خطایی مانند گیره های کابل حذف می شوند.

   

  -کنترل و نظارت بر یاتاقان

  هر دستگاه چرخشی ویژگی های لرزشی خاص خود را دارد. . برای اطمینان از تشخیص زودهنگام خسارت و جلوگیری از خرابی احتمالی ناشی از عدم تعادل و...، می توان با استفاده از آنالیز ارتعاش ، قطعات بحرانی مانند جداکننده را کنترل کرد.سیستم تشخیصی جمع و جور اوکتوریس سیگنال های لرزش را با توجه به روش های تحلیل فرکانس ارزیابی می کند.

  • سنسورهای لرزش برای اتصال به الکترونیک های تشخیصی خارجی VSE
   سری محصولات VSE همه گزینه ها را برای تشخیص کامل یکپارچه دستگاه از اندازه گیری تشخیصی فرکانس انتخابی خودکار گرفته تا روند یکپارچه با زمان  را فراهم می کند.
  • فرستنده لرزش VT
   فرستنده لرزش VT ، ماشین ها و تاسیسات را برحسب ISO 10816  نظارت می کند. سنسور نظارت برسرعت لرزش، Rms واقعی را روی یک سطح اجزای غیر چرخان اندازه گیری کرده و مقدار به دست آمده  را به عنوان سیگنال جریان (4 ... 20 میلی آمپر) به سیستم کنترل فرآیند منتقل می کند

   

  -کنترل سطح

  سنسور سطح بهداشتی LMT سطح قابل اطمینان در مخازن جامد را کنترل می کند ، مانند اینجا در جداکننده.این سنسور دربرابر کف و رسوبات مقاوم است بنابراین جهت استفاده برای موادی مانند شیر مناسب است.این سنسور با بدنه مقاوم از جنس  فولاد ضد زنگ با درجه خلوص بالا (1.4404/316L) و PEEK تمامی شرایط مورد نیاز محیط بهداشتی را برآورده میکند. یک برچسب از نوع لیزر و همچنین درجه بالا محافظت از IP 68 / IP 69K برای فرآیندهای تمیز کردن طبیعی است.

  -کنترل بر فشار

   مانومتر الکترونیکی PG برای نظارت بر فشار بر روی جداکننده استفاده می شود. این واحد نسبت به مانومترهای تماسی مکانیکی مقاومت بسیار بیشتری در برابر لرزش بالا دارد. این امر به ویژه در مورد جداکننده اهمیت دارد. IFMسنسورهای فشار بهداشتی متنوعی برای صنایع غذایی و آشامیدنی تعبیه نموده است ، به عنوان مثال فشار سنج تماس الکترونیکی PG
  اتصال فرایند بهداشتی و روان Aseptoflex Vario انواع گزینه های آداپتور را ارائه می دهد. علاوه بر این ، اتصال فرایند Aseptoflex Vario توسط استانداردهای بهداشتی EHEDG و 3A تأیید شده است.

   

  مبدل حرارتی

  مبدل حرارتی صفحه سیستمی است که انرژی حرارتی را از یک جریان متوسط ​​به جریان دیگر منتقل می کند.

  -اندازه گیری فشار مبدل حرارتی

  از صفحات مبدل حرارتی در کارخانجات لبنیات برای گرم کردن و یا خنک کردن شیر استفاده می شود.جداسازی ایمن محصول در جریان ،باید تضمین شود. برای این کار ، مبدل های حرارتی صفحه  ، مجهز به دو سنسور فشار هستند که فشار دیفرانسیل را تشخیص می دهند. IFM تعداد زیادی سنسور فشار برای مصارف بهداشتی و برای استفاده در صنایع غذایی و آشامیدنی ارائه می دهد به عنوان مثال فشار سنج PG الکترونیکی

  از دیگر مزایای استفاده از فشار سنج الکترونیکی PG وجود یک صفحه نمایش مانومتر برای سهولت در خواندن ارقام می باشد همچنین اتصال فرایند بهداشتی و روان Aseptoflex Vario انواع گزینه های آداپتور را ارائه می دهد. اتصال فرایند Aseptoflex Varioتوسط استانداردهای بهداشتی EHEDG و 3A تأیید شده است.

   

  -نظارت دما ی مبدل حرارتی

  در گرمایش غیر مستقیم از مبدل حرارتی برای انتقال گرما استفاده می شود. برای داشتن محصولی با کیفیت مناسب حفظ دمای محصول تعیین کننده است .فرستنده های دمایی کم حجم سری TD اولین فرستنده ی دمای بهداشتی دارای صفحه نمایش و IO-Link با آداپتورهای یکپارچه برای نمایش دما می باشند .با استفاده از استانداردهای IP IP 69K بالا و جنس محفظه فولادی ضد زنگ کاملاً جوش داده شده ، فرستنده ها به گونه ای طراحی شده اند که قابل استفاده در مصارف سخت صنعتی باشند .

   

   هموژنیزر (همگن ساز)

  همگن سازی یک فرآیند مهم در صنایع فرآوری شیر و فرآوری خامه است. در طی همگن سازی ، چربی موجود در شیر با فشار زیاد به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این امر از ایجاد سرشیر جلوگیری می کند

   

  -نظارت بر فشار همگن ساز

  . برای یک فرآیند هدفمند و تکرار پذیر همگن سازی یک فرآیند مهم است ، بنابراین شرایط فشار در پمپ باید دقیقاً کنترل و تنظیم شود.

  سنسور فشار PY ​​برای هموژنایزرها خروجی آنالوگ سنسور فشار PY9000 در کنترل پمپ های پیستون یکپارچه شده است. کاربر می تواند دالان فشار را برای تنظیم مصالح در فاصله نازل تعریف کند. 

   

  -نظارت بر هیدرولیک

  فشار روغن ثابت در هیدرولیک هموژنایزر برای عملکرد دستگاه تعیین کننده است. سنسورهای فشار سری PN برای نظارت بر فشار هیدرولیک استفاده می شوند. این سنسورهای فشار مخصوصاً برای این برنامه ها طراحی شده اند.ویژگی مهم دیگر دمای روغن هیدرولیک است. یک سنسور دقیق اندازه گیری دما به واحد ارزیابی TR7432 متصل است. این سیگنال از دو سیگنال سوئیچینگ بیش از حد و اجتناب از کنترل دما را کنترل می کند.

  رابط ارتباطی IO-Link

  هر دو سنسور را می توان از طریق IO-Link ، اتصال مستقل از نقطه به نقطه برای سنسورها و محرک ها متصل کرد. می توان برای پارامترهای خودکار سنسورها ، تشخیص حالات سیال و انتقال مقادیر اندازه گیری شده بدون از دست دادن استفاده کرد.

   

  -نظارت بر لرزش

  در ماشینهای بحرانی مانند هموژنیزر توقف هرچند کوتاه خط در صورت خرابی باعث ایجاد خسارت زیادی می گردد،سنسور لرزش VK بطور مداوم وضعیت سیستم را کنترل می کند و بنابراین نگهداری پیشگیرانه را ممکن می کند.

  ادامه مطلب در آموزشهای بعدی....

  #سنسورهای_IFM #سنسور_فشار #سنسور_دما #سنسور_موقعیت #سنسور_فرآیندی #سنسور_سطح #سنسور_شیب #سنسور_سرعت #سنسور_فلو #سنسور_ویبره #سنسور_القایی #سنسور_خازنی #سنسور_مغناطیسی #سنسور_اولتراسونیک