موضوعات
 • آموزش
 • CTC
 • IFM
 • Nuovafima
 • SCHNEIDER
 • SMC
 • مقاله
 • Linde
 • پرینترهای صنعتی
 • پیوندها
  برچسب ها

  صفحه توزیع

  در صنایع غذایی و آشامیدنی از صفحات توزیع برای کنترل جریان محصول استفاده می شود. لوله ها با استفاده از ترکیب های مختلف اتصالات خم به هم وصل می شوند. ifm سنسورهای مختلفی را برای تشخیص موقعیت اتصال جفت خم ارائه می دهد.

   

  -فیدبک موقعیت

  صفحات توزیع با خم های نوسان برای تغییر دستی بین خطوط مختلف استفاده می شود.
  سنسور القایی IGT241 با داشتن بدنه 90 میلی متر طول آن (طول 70 میلی متر) به طور خاص برای این برنامه ساخته شده است. با توجه به استفاده از مواد سازگار (بدنه استیل با درجه خلوص  بالا ، پین های روکش طلا) و مقاومت بالا در برابر مواد تمیز کننده که در بازار رایج است (

  راه حل دیگر برای تشخیص اشتباه در صفحه های توزیع می تواند با استفاده از RFID پیاده سازی شود. آنتن های جدید جمع و جور M12 RFID برای نصب روی صفحات توزیع مناسب هستند. این سنسورها دارای یک محفظه ساخته شده از مواد مقاوم در برابر نظافت (فولاد ضد زنگ با درجه بالا) هستند و می توانند به راحتی با استفاده از واحد ارزیابی DTE مربوطه به Profibus یا Ethernet متصل شوند.

   

  پر کردن / انتقال

  هنگامی که شیر تمام مراحل فرآیند را طی کرد ، از سیستم پر کردن اسپتیک استفاده می شود ifm  طیف گسترده ای از محصولات را برای این دستگاه ها  ارائه می دهد.

   

  -تشخیص فوتوالکتریک

  سنسورهای فوتوالکتریک برای تشخیص بسته ها استفاده می شوند. سنسور فوتوالکتریک O6 WetLine در این برنامه کاربرد دارد.سنسورهای بازتابی پخش O6 از سرکوب پس زمینه قابل اعتماد حتی در صورت پیش زمینه های بسیار بازتابی اطمینان می کنند. دامنه سنجش مستقل از خصوصیات و رنگ جسم مورد شناسایی است. ویژگی ویژه  جبران حساسیت خودکار است که عملکرد قابل اعتماد را حتی در بخار ، دود و یا در محیط های بسیار بازتابنده تضمین می کند.

   

   

  کارتن

  کارتن برای بسته بندی بسته های جداگانه استفاده می شود ifm طیف گسترده ای از محصولات را برای درخواست های کاربردی دارد - از سنسورهای فوتوالکتریک گرفته تا بارکد خوان ها و سیستم های دوربین.

   

  -نظارت برکامل بودن کارتن

  سنسور سه بعدی بسته های مقوایی را برای کامل بودن بررسی می کند. وضعیت پر شدن بسته از طریق اندازه گیری حجم صدا شناسایی می شود.
  efector pmd3d  
  همچنین می تواند به طور مداوم میزان اشیاء در حال حرکت بر روی سیستم های نقاله را تشخیص دهد.

   

  -تشخیص فوتوالکتریک بسته ها

  سنسورهای فوتوالکتریک ، به عنوان مثال OGP500 ، برای تشخیص موقعیت بسته ها استفاده می شوند. در این سنسورها ، محدوده ها ، سرکوب پس زمینه و همچنین حالت روشن و تاریکی از طریق دکمه های فشار به راحتی و سریع قابل تنظیم است.

  محصولات این برنامه :

   

  -AS-i AirBox برای سیلندرهای پنوماتیک

  از سیستم Fieldbus AS-Interface ، به طور خلاصه AS-i ، برای انتقال سیگنال های حسگر به کنترلر سطح بالاتر در دستگاه بسته بندی استفاده می شود. AS-i پیچیدگی سیم کشی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد زیرا سیم کشی موازی معمولی هر سنسور یا محرک به کنترل دیگر لازم نیست.

  AS-Interface AirBoxes برای کاربردهای پنوماتیک

  سیلندرهای پنوماتیک روی کارتن ها استفاده می شوند و سوئیچ های سیلندر به عنوان فیدبک برای کنترل کننده عمل می کنند. این جایی است که AirBoxes وارد می شود: آنها شیرهای پنوماتیک کنترل شده الکتریکی را به شکل جمع و جور ترکیب می کنند. آنها از طریق AS-Interface کنترل می شوند.

   

  -فیدبک موقعیت در سیلندرهای پنوماتیک

  از سنسورهای سیلندر برای فیدبک موقعیت در سیلندرهای پنوماتیک ، به عنوان مثال MK5157 استفاده می شود. سنسورهای استوانه ای از یک عنصر سنجش AMR استفاده می کنند. این عمل به اصل مغناطیسی است. سلول AMR نسبت به میدان مغناطیسی واکنش بسیار حساسی دارد. بنابراین می توان از حسگرها در هر جا که تشخیص دقیق موقعیت و هیسترزیس مهم باشد استفاده کرد (به عنوان مثال در سیلندرهای کوتاه ضربه).

  محصولات این برنامه :

   

  -تشخیص فوتوالکتریک در مخزن کارتن

  از سنسورهای فوتوالکتریک برای تشخیص سطح در یک مخزن کارتن استفاده می شود. برای مثال در اینجا از حسگر فوتوالکتریک مکعب OG استفاده شده است. با اطمینان می توان فهمید که مخزن کارتن را دوباره پر کرد یا خیر.

  سنسورهای فوتوالکتریک با سنسورهای طولانی 4 متر برای سنسورهای بازتابنده یکپارچه و 200 میلی متر برای سنسورهای بازتابی پراکنده متمایز می شوند. این دو ویژگی به همراه طراحی بدنه کوچک ، انعطاف پذیری بیشتری برای ساخت کارخانه و ماشین آلات ایجاد می کنند.

   

  -تشخیص فوتوالکتریک ظرف های ماست

  سطوح براق ، مات ، تیره یا روشن از هر رنگ: سنسورهای فوتوالکتریک PMDLine حتی با اطمینان قابل اطمینان اشیاء دشوار مانند ظروف ماست را نیز تشخیص می دهند.

  این سنسور می تواند به عنوان یک سنسور باینری خالص استفاده شود. از طریق رابط IO-Link یکپارچه نیز می توان مقدار فرایند فعلی را تعیین کرد. این تضمین می کند که یک مقدار فرایند متفاوت نمایش داده می شود. مزیت دیگر IO-Link تنظیم پارامتر سنسورها است. آنها لازم نیست به صورت محلی پیکربندی شوند ، بلکه در عوض از سطح کنترل فرآیند یا یک HMI هستند.

  MASTER IO-Link

  IO-Link اتصال هوشمندی بین دستگاه (سنسور یا محرک) از یک طرف و PLC یا ماژول میدان از طرف دیگر است. با ماژول IO-Link AS-i مزایای سیستم سیم کشی AS-i را با ارتباط IO-Link استاندارد شده ترکیب می کنید. با استفاده از فناوری اتصال AS-i ، اتصال داده و منبع انرژی دستگاههای IO-Link - سنسورها و محرک ها را برقرار می کنید. تنظیمات سنسور در ماژول AS-i ذخیره می شود و در صورت لزوم می تواند به یک سنسور جدید منتقل شود.

   

  -نصب CIP

  نظافت در محل (CIP) به تمیز کردن در سیستم های فرآیند به عنوان مثال در صنایع غذایی و آشامیدنی اشاره دارد.

  فرآیند تمیز کردن به چندین مرحله فرآیند تقسیم می شود:

  با آب گرم بشویید

  تمیز کردن قلیایی

  شستشوی متوسط ​​با آب

  تمیز کردن اسید

  ضد عفونی

  شستشوی نهایی

  ifm  طیف گسترده ای از سنسورهای پردازش ویژه را ارائه می دهد که در برابر تمیز کردن CIP مقاوم هستند.مثلا برای :

   

  -نظارت بر فشار

  سنسورهای فشار که در برابر رسانه های تهاجمی مقاوم هستند ، برای نظارت بر فشار بر روی نصب های CIP / SIP استفاده می شوند. به عنوان مثال ، سنسور فشارPG بهداشتي را مي توان براي چنين كاربردهايي استفاده كرد. این قابلیت خوانایی خوب صفحه نمایش مانومتر را با مزایای حسگر فشار الکترونیکی ترکیب می کند. در برابر ارتعاشات ، تغییرات بار پویا ، فشار بیش از حد یا نوسانات دما مقاومت می کند.

  محصولات این برنامه

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  -کنترل و نظارت سطح

  نظارت بر سطح نقطه روی مخازن CIP با استفاده از سنسورهای سطح انجام می شود. قابلیت اطمینان کامل و خالی در مخازن با استفاده از سنسور سطح LMT قابل اجرا است. سنسور سطح بهداشتی از مواد باکیفیت مانند فولاد ضد زنگ و PEEK برخوردار است. مصوباتی مانند EHEDG و 3A و رعایت FDA ، EC 1935/2004 تأیید کننده انطباق مواد غذایی است.

  LMT121 - سنسور همه کاره برای همه مواد

  LMT121 به لطف IO-Link می تواند تقریباً در هر ماده مایع ، چسبناک یا فله ای تنظیم شود. هر یک از دو خروجی سوئیچینگ را می توان به طور مستقل از یکدیگر تنظیم کرد ، بنابراین همچنین می توان بین دو رسانه مختلف تمایز قائل شد. پارامترها را می توان با رابط IO-Link و USB تنظیم کرد .

  محصولات این برنامه:

   

  -رابط AS-i

  در بسیاری از کاربردهای AS-i در صنایع غذایی و آشامیدنی ، ماژول های I / O در کابینت های کنترل یکپارچه شده اند تا از رطوبت و  در برابر مواد تمیز کننده محافظت کنند. ماژول های ProcessLine از ifm الکترونیکی دارای یک محفظه استیل ضدزنگ با محافظ IP 69K هستند و از این رو برای نصب در این زمینه بسیار مناسب هستند.

  محصولات این برنامه:

  #سنسورهای_IFM #سنسور_فشار #سنسور_دما #سنسور_موقعیت #سنسور_فرآیندی #سنسور_سطح #سنسور_شیب #سنسور_سرعت #سنسور_فلو #سنسور_ویبره #سنسور_القایی #سنسور_خازنی #سنسور_مغناطیسی #سنسور_اولتراسونیک